3. třída - Včeličky

p. učitelka Šárka Řehořová, DiS.
p. učitelka Charlotta Valášková

Telefon: 702 198 177

Ve školním roce 2018/ 2019 navštěvuje třídu Včeliček 25 dětí (8 chlapců a 17 dívek) ve věku 4 let a váš. Máme tu 7 předškolních dětí, které mají individuální přípravu na školu.

Dvě dívky tu jsou nové, zbytek dětí už MŠ navštěvovalo. Jedna ze dvou zmiňovaných dívek je vietnamského původu, ale nemá problém s adaptací. Jazyková bariéra se nijak nepodepisuje na činnostech v MŠ. Druhá dívka nikdy nenavštěvovala mateřskou školu, bude proto potřebovat trochu času na adaptaci.  Jeden chlapec s atopickým ekzémem má alergii na mléko, mléčné výrobky, ořechy a vejce.

Děti tvoří správný kolektiv, nikdo není vyloučen, všichni tu mají svého kamaráda. Starší děti i bez pobídnutí pomáhají mladším, když je potřeba. Ve třídě panuje přátelská a veselá atmosféra, nikdo si neubližuje, nikdo není z kolektivu vystrčen, každý má kamaráda.

Starší děti jsou téměř úplně samostatné, mladší děti potřebují dopomoc například při oblékání se zipem, popřípadě zavázat tkaničky. S tím souvisí i to, že budeme děti vést k ohleduplnosti, pomoci kamarádům, prosociálnímu chování a vzájemné toleranci
a respektu.